Listy zo Slovenska V.

Listy zo Slovenska V.

Naše cesty po Slovensku za občanmi pokračovali aj v jarných mesiacoch.

Veľký Šariš, 4. apríla 2014


Asi najpodnetnejšie stretnutie v tomto roku. Neskutočný príbeh pani učiteľky, ktorá prišla kvôli nebankovke o dom i manžela a poznanie, že z Bratislavy od stola sa dobré zákony jednoducho nedajú robiť! Snáď od 1. júna to bude lepšie.

Podbrezová, 5. mája 2014

S pánom Sotákom, riaditeľom Podbrezovských železiarní nás spája jedna základná vec. Nie sú nám ľahostajné osudy ľudí, ktorí sa nie vlastnou vinou dostali do kolotoča pôžičiek, úverov a nakoniec aj exekúcií. Podbrezovské železiarne zamestnávajú približne 3000 ľudí a viacerí z nich sa dostali do problémov s bankovými subjektmi…
Spoločne s pánom Sotákom sme vytvorili novú stratégiu: Najprv sme prostredníctvom regionálnych novín Podbrezovan zverejnili obsah našich brožúr a následne oslovili ľudí s ponukou pomôcť v prípadoch ich núdze. A pri návšteve Podbrezovej a stretnutí s občanmi sme už prípady postihnutých ľudí riešili osobne…Stále hovorím, aj keby sme pomohli len jednému človeku, každá cesta mimo Bratislavu má význam.

Žarnovica, 19. mája 2014


Do Žarnovice sme sa vybrali na pozvanie Jozefa Halcina, riaditeľa odboru prevencie kriminality kancelárie MV. Spoločne sme sa stretli so seniormi mesta Žarnovica aby sme ich spoločne informovali nielen o úžerníckých praktikách nebankoviek či podvodných šmejdov ale aj kriminálne témy ako zneužívanie dôverčivosti seniorov a ich následné okrádanie. A neverili by ste, akú sme mali kultúrnu vložku? No predsa premietanie českého filmu Šmejdi:)

Stupava, 23. júna 2014

Aj v Stupave sme sa stretli s občanmi spoločne s Jozefom Halcinom za podpory primátora mesta Stupava Pavla Slezáka, komisie sociálnych vecí a zdravotníctva pri MsZ v Stupave a v spolupráci so Seniorským informačným centrom.
Témy diskusie sa už niesli v „duchu“ nových zákonov bojujúcich proti úžere, ktoré sa stali účinné od 1. júna 2014. Niektoré médiá ich označili za bezzubé, lebo údajne umožňujú obchádzať nariadenie o výške odplaty. Všetkým však hovorím: Nie je to tak! Ak by bolo niektorý z paragrafov zákonov obídený, tak automaticky vstupujú do hry ďalšie a ďalšie paragrafy, ktoré občana budú chrániť!
24. júna 2014
Pekný deň,